Індивідуальні залізобетонні конструкції

Superstore «Ашан» у Львові. Збірний залізобетонний каркас «Обербетон»

Superstore «Ашан» у Львові – фірмова якість каркасу від «Обербетон»

Будівництво торгових центрів вимагає відповідального підходу – адже тут завжди багатолюдно, тому необхідно забезпечити надійність і безпеку кожного елемента будівлі. І не випадково інвестиційно-девелоперська компанія Avalon Inc., генеральний підрядник будівництва superstore «Ашан», вибрала в якості постачальника збірних залізобетонних конструкцій одне з найсучасніших підприємств в Україні – завод «Обербетон».

Ринку необхідні ТРЦ сучасного формату

За планами відкриття торгових центрів в 2018-2020 рр. Україна посідає третє місце в Центрально-Східній Європі. У 2018-2019 рр. в експлуатацію введуть близько 658 тис. кв. м. Вітчизняний ринок ТРЦ був і залишається привабливим для інвесторів, в тому числі в регіонах. Так, компанія Ceetrus Ukraine будує у Львові вже третій «Ашан» і перший в новому форматі superstore. Він розміщений в комерційному комплексі – New Point by Avalon Inc.

Збірний залізобетон

Ця локація комерційної нерухомості New Point by Avalon Inc. відноситься до категорії складності СС3 і знаходиться в сейсмічній зоні. Тому каркас будівлі запроектований з урахуванням сейсміки 7 балів та інших відповідних вимог державних стандартів України. При спорудженні об’єкта застосовуються ЖБК. Для залізобетонного каркаса це означає обов’язкове застосування спеціальних вузлів колон і балок, включення в каркас монолітних ділянок в перекритті, а також розробку спеціального індивідуального армування конструкцій.

Інвестиційно-девелоперська компанія Avalon Inc. виконала всі будівельні роботи і ввела в експлуатацію об’єкт в рекордні терміни. Так, зведення залізобетонного каркасу будівлі було зроблено за 46 календарних днів. Це стало можливим в основному тому, що каркас розділений деформаційним швом. Таким чином, до постачання залізобетонних конструкцій можна було залучити відразу дві компанії-постачальника. Серед переваг ЖБК: швидкість і простота монтажу, а також порівняно невисока вартість.

В Україні ЗБВ виготовляють багато заводів, але лише кілька з них працюють на європейському обладнанні і мають можливість забезпечити індивідуальні параметри виробів. Таким сучасним підприємством є завод «Обербетон». Як зазначає генпідрядник, керівництво заводу зуміло налагодити ефективну комунікацію в рамках цього проекту – своєчасне узгодження терміну виробництва, графіка поставок, габаритів вантажу, додаткових маршрутів, а також готовність до нічних поставок. Була визначена зручна і чітка послідовність поставок елементів ЖБК відповідно до послідовності їх монтажу.

Збірний залізобетон

Технічні особливості каркасу зі збірного залізобетону

Несучі конструкції каркасу New Point by Avalon Inc. включають збірні залізобетонні колони, балки, стакани та елементи фундаменту. В якості перекриття застосовані збірні пустотні попередньо напружені плити, які шарнірно спираються на міжповерхові балки. Конструкція покриття – система головних і другорядних балок. В якості захисної конструкції передбачені сендвіч-панелі – профнастил, мембрана і утеплювач.

Кріплення колон до фундаментів – жорстке защемлення, кріплення між конструктивними елементами вище фундаментів – нерухомий шарнір. Для підвищення сейсмічної стійкості будівлі додатково передбачені антисейсмічні залізобетонні діафрагми і спеціальні конструктивні вузли в його каркасі.

З каталогом продукції компанії «Обербетон» можна ознайомитись за посиланням.

Стаття опублікована в журналі “Будівельний журнал